ZŠ Doubrava

Bc. Jakub Wágner
Mgr. Tomáš Ptáček
Škola usiluje o titul Světová škola.

Základní škola Doubrava – malá škola s velkým srdcem. Naše škola leží na úplném východě republiky, nedaleko města Karviná. Obsluhuje malou obec Doubravu a přilehlé části okolních obcí. Je středem bývalého uhelného revíru, jehož přítomnost je patrná v každém prvku zdejší krajiny. Zachovává si všechny výhody vesnických škol – naše děti tráví mnoho času na přilehlých pozemcích, třídy jsou málo početné a žáci tak mají blízké vztahy napříč ročníky. Atmosféra v ní je přímo rodinná.

Tento vesnický charakter doplňujeme moderním přístupem k výuce technických, humanitních i přírodopisných předmětů, dbáme na sociální rozvoj dětí. Poslední dobou se snažíme čím dál více zapojovat do výuky napříč předměty světová témata. Chceme otevřít oči i srdce dětí tak, aby globální problémy dokázaly nejen pochopit, ale aby z nich vyrostli uvědomělí aktivní občané, kteří vytvoří lepší budoucí svět. A proto bojujeme o titul světová škola!