Hledáme poslední nové Světové školy pro tento školní rok!

27/8/2024

UPOZORNĚNÍ: PRO TENTO ŠKOLNÍ ROK JSOU KAPACITY V PROGRAMU JIŽ NAPLNĚNY. V PŘÍPADĚ, ŽE MÁTE ZÁJEM SE DO PROGRAMU ZAPOJIT, MŮŽETE PŘIHLÁŠKU VYPLNIT A REZERVOVAT SI MÍSTO V PŘÍŠTÍM ŠKOLNÍM ROCE 2025/2026.

Zároveň v dubnu plánujeme uspořádat Informační webinář, kde se dozvíte potřebné informace k zapojení se do programu a budete mít možnost se zeptat na to, co vás zajímá. Sledujte tuto webovou stránku anebo FB Světová škola.

Chcete se ve vaší škole s žáky podrobněji věnovat aktuálním globálním tématům jako jsou chudoba, migrace, spravedlivý obchod nebo lidská práva? Chcete se připojit do komunity škol, které mají celoroční podporu v práci s těmito tématy, školními projekty i metodou aktivního učení? Chcete si vyměňovat inspiraci a zkušenosti s dalšími učiteli, a navíc mít možnost získat pro školu uznávanou certifikovanou značku Světová škola?

Přihlaste se do programu Světová škola. Místo je otevřené pro poslední dvě školy. Hlásit se můžete nejpozději do 15. 9. 2024.

Zapojením do programu Světová škola získáte možnost účastnit se akreditovaných vzdělávacích kurzů o globálních tématech přístup na další semináře a kurzy a metodické materiály pro práci s globálními tématy ve výuce. Budete mít možnost pravidelně se setkávat (online i osobně) s učiteli i žáky ostatních Světových škol a vyměňovat si zkušenosti o práci s těmito tématy ve výuce. Do celorepublikové sítě těchto škol je dnes zapojeno už 137 mateřských, základních i středních škol. Pomůžeme Vám v přípravě školní akce k vybranému globálnímu tématu pro veřejnost i ostatní žáky a učitele vaší školy.

Pokud máte zájem přihlásit se pro tento školní rok do programu Světová škola, vyplňte přihlášku ZDE, případně kontaktujte jeho koordinátorku: Zuzana Daubnerová (tel.: 731 551 348, email: zuzana.daubnerova@clovekvtisni.cz).